• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Mekanik Eklemler

Ankara Ortez Protez

Mekanik eklemler bir elektronik bölümü olmayan eklemlerdir. Farklı kullanıcılara hitap etme bakımından farklı fonksiyonlara sahip olan prıtez eklemlerdir. Kullanılan bu eklemler basit bir mekanizmaya sahiptirler. Kullanılan bu eklem protezler elle kontrol edilebilirler. Yürüme esnasında kilitlenebilen oturma sırasında kilidi açılabilir. Bu sayede bükülme özelliğine sahiptirler. Kişinin aktivite düzeyine göre elle ya da otomatik olarak kontrolü mümkün olan ürünlerdir. Aktif olarak kullananlar için tüm hareketlere yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanım uygulaması olarak son derece fonksiyonel yapıda olan protez ürünlerdir.

Mekanik Eklemler Hakkında

Kişinin kendi vücut gücüyle çalışan sistemde olan protezlerdir. Bu protezleri kişi kendi mekanik gücüyle hareket ettirir. Sırt üzerinden kola geçen bir kuvvet  transferine yarayan bandaj sistemi vardır. Olan bu bandajlı sistem sayesinde pmuz hareketleri proteze aktarılır. Böyleve elde olan mekanik eklem açılıp kapanır. Diz içinse yürüme sırasında kilitlenir. Oturma sırasında kilidi açılabilir. Böylece eklem bükülür. Bu kullanan kişi için büyük bir avantajdır. Bu aynı şekilde kol eklem protezlerinde de vardır. Dirsek üstü eklemlerde 3 aşama olacak şekilde tasarlanmıştır. El açma dirsek bükme ve belli bir açıda eklemi kilitleme fonksiyonları vardır. Kişinin kenid gücüyle bu işlemi yapması kişiye aynı zamanda fayda da sağlar. Bu eklem protezini özellikle su ya da sıvılarla işi olanlar daha çok tercih ederler. Basit mekaniği ile oldukça verimli bir kullanım sağlar. Kişilerin hayat tarzına göre belirlenen bu eklemler hayat akışı içinde kişilere çok kolaylık sağlar.

FAYDALARI NELERDİR

Protezler kullanıldığı zamandan bu yana sürekli bir gelişim halindedir. Mekanik olarak kullanılan eklemler de bu grubun içindedir. Bu eklemlerin kullanılması için yoğun bir eğitim gereklidir.Çünkü kişi kendi kuvvet kabiliyetiyle hareket ettirir. Aktif yaşam tarzına uygun olan ürünlerdir. İhtiyacınıza göre belirleme yapıp ona göte tercihde bulunabilirsiniz. Kendi içinde ihtiyaca göre çeşitleri vardır.  Çok yönlü ve verimli protezlerdir. Kontrollü ve sürekli doğal hareket gerektiren eklemlerdir. Güvenli ve rahat yürüme sağlar. Bu kişilerin kendi güvenleri için çok önemli bir faydadır. Dayanıklı ürünlerdir. Bu özellikleri ile uzun ömürlü olurlar.

Mekanik Eklemler

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03