• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Karbon Ayak Sistemleri

Ankara Ortez Protez

Karbon ayak sistemleri karbon fiber adını sürekli duyduğumuz  modern teknoloji ürünleridir. Akrilik liflerin karbonlaşıp yardımcı materyallerle birleşmesi ile elde edilir. Çelikten hafif ve daha güçlü esnek olan teknolojik malzemelerle yapılır. Bu ürünlerde kullanılan malzemeler inşaat havacılık spor otomobil parçaları ve tıbbı teknoloji alanlarında da kullanılmaktadır. Hafifliği ve esnekliği ile en çok tercih edilen protez ayak sistemleridir. Gerekli ihtiyaca göre uygun olan model belirlenebilr. Bu sistemlerin gelişmiş ve gelişmekte olan bir çok çeşidi mevcuttur. Bu ürünler teknolojiye paralel olarak sürekli kendini yeniler. 

Karbon Ayak Sistemleri Nedir

Protez eksik olan vücur uzuvlarının yerini alacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünler eksik olan organın yerini alır. Doğala en yakın olacak şekilde işlevini yerine getirmesi için kullanılır. Protezler yerine uygulandıkları bölgeye göre adlandırılır. Bir çok  protez çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de karbaon ayak protezleridir. Bu ayak sistemleri özellikle sporcu kişiler tarafından daha yoğun olarak tercih edilir. Kullanımı kolay ve konforludur. Bu özelliği ile daha cazip hale gelir. Değişik ihtiyaçlara göre değişik tasarımları mümkün olan ürünlerdir. Böylece her ihtiyaca cevap verebilir. Bir çok modeli mevcuttur. Gerekli olan model seçilip kullanılabilir. Uygun olan prıtez seçilirken dikkat edilmesi geren konular vardır. Bunlardan ilki hastanın durumudur. Yani hastanın boyu kilosu yaşı göz önünde bulundurulur. Daha sonra yaşamı sosyal ve fizksel aktiviteleri günlük yaşam tarzı gibi bilgiler doğrultusunda değerlendirilir. Bütün bunlardan sonra belirlenen ürün kullanım için hazır  hale getirilir. Bu faktörler olmadan bir protez belirleme yapılamaz.

AVANTAJLARI NELERDİR

Günümüz teknolojisi ile protez sistemleri oldukça gelişmiş durumdadır. Birebir aynı organ gibi olmaz. Ancak yardım derecesi yapıldığı teknolojiye göre artar.  Çeşitli şekil ve ebatlarda yapılmış olan ürünler vardır. Her ihtiyaca göre yapılmış olması büyük bir avantajdır. Kullanımları kolay ve konforludur. Bu ürünlerin işlevselliği doğala en yakın olacak şekilde yapılmışlardır. Hafif ve esnek yapıya sahiplerdir. Enerji depolama özelliği vardır. Yapımında kullanılan malzemelerden dolayı uzun ömürlü olurlar. Güçlü ve hafif olmasıyla oldukça dayanıklı ürünlerdir.

Karbon Ayak Sistemleri

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03